CREAM Architects är ett ungt och drivet team som vill vara med och skapa den hållbara framtiden.
Vår ambition är att arbeta kreativt och gränsöverskridande för att skapa en hållbar arkitektur. Vi älskar att kombinera ny teknik med gammal kunskap för att på så sätt hitta intressanta, vackra och smarta lösningar. Lösningar som helt enkelt skapar ett mervärde både för beställare och för vårt framtida samhälle.

Vår arbetsprocess bygger på att kombinera dagens digitala och fysiska verktyg för att kunna skapa unika projekt anpassade efter plats, väder och önskemål.

Den senaste tiden har vi jobbat med bland annat: Kungsbro i Tidaholm, flerbostadshus som kommer ligga precis vid den vackra Tidan. 

Så vill ni ha ett projekt som har det där lilla extra, grädden på moset, är ni varmt välkomna att kontakta oss på CREAM!

 

Gustav Johansson, Arkitekt MSA

gustav@creamarch.com

0704-505565

Filip Karlén, Arkitekt MSA

filip@creamarch.com

0737-667686

Marcus Stark, Arkitekt MSA

marcus@creamarch.com

0704-261963

Matthew Tang, Arkitekt

matthew@creamarch.com 

-

Tobias Göthfelt, Arkitekt

tobias@voten.se 

0730-288806

Torbjörn Isaksson, Arkitekt

torbjorn@voten.se 

0705-510374

Malin Larsson, underkonsult Hållbarhetsfrågor

malin.larsson@ekocentrum.se 

www.ekocentrum.se

Aalto, Kontorshund

aalto@creamarch.com 

-