CREAM Architects är ett ungt och drivet team som vill vara med och skapa den hållbara framtiden.
Vår ambition är att arbeta kreativt och gränsöverskridande för att skapa en hållbar arkitektur. Vi älskar att kombinera ny teknik med gammal kunskap för att på så sätt hitta intressanta, vackra och smarta lösningar. Lösningar som helt enkelt skapar ett mervärde både för beställare och för vårt framtida samhälle.

Vår arbetsprocess bygger på att kombinera dagens digitala och fysiska verktyg för att kunna skapa unika projekt anpassade efter plats, väder och önskemål.

Den senaste tiden har vi jobbat med bland annat: Kvarteret Elisedal i Göteborg. Ett helt nytt bostadskvarter på bekvämt cykelavstånd till centrum! Beställare: Wallenstam

Så vill ni ha ett projekt som har det där lilla extra, grädden på moset, är ni varmt välkomna att kontakta oss på CREAM!

Gustav Johansson, Arkitekt MSA, Stockholm

gustav@creamarch.com

0704-505565

Filip Karlén, Arkitekt MSA

filip@creamarch.com

0737-667686

Marcus Stark, Arkitekt MSA

marcus@creamarch.com

0704-261963

Tobias Göthfelt, Arkitekt

tobias@voten.se

0730-288806

Anna Cajmatz, Arkitekt MSA

anna@creamarch.com

0763-112752

Fritzi von Meissner, Arkitekt

fritzi@creamarch.com

0735-082737 

Kalle Hellmark, Arkitekt

kalle@creamarch.com

0735-372571

Susanna Larsson, Visualiserare

susanna@creamarch.com

076-314 24 96 (kontorstelefon)

Erik Hadin Goksøyr, Arkitekt (Tjänstledig)

erik@creamarch.com

 

Torbjörn Isaksson, Arkitekt

torbjorn@voten.se

0705-510374

Aalto, Kontorshund

aalto@creamarch.com

-