CREAM TEAM

CREAM Architects är ett ungt och drivet team som vill vara med och skapa den hållbara framtiden. Vår ambition är att arbeta kreativt och gränsöverskridande för att skapa en hållbar arkitektur. Vi älskar att kombinera ny teknik med gammal kunskap för att på så sätt hitta intressanta, vackra och smarta lösningar. Lösningar som helt enkelt skapar ett mervärde både för beställare och för vårt framtida samhälle.

Vår arbetsprocess bygger på att kombinera dagens digitala och fysiska verktyg för att kunna skapa unika projekt anpassade efter plats, väder och önskemål.

Så vill ni ha ett projekt som har det där lilla extra, grädden på moset, är ni varmt välkomna att kontakta oss på CREAM!

 
 

anna@creamarch.com
0763-11 27 52

Anna Cajmatz
Arkitekt MSA

anna@creamarch.com
0763-11 27 52

Erik Goksøyr
Arkitekt

erik@creamarch.com

0735-02 89 57

Tobias Göthfelt
Arkitekt

tobias@voten.se
0730-28 88 06

Kalle Hellmark
Arkitekt

kalle@creamarch.com
0735-37 25 71

Gustav Johansson
Arkitekt MSA
Stockholm

gustav@creamarch.com
0704-50 55 65

Filip Karlén
Arkitekt MSA

filip@creamarch.com
0737-66 76 86

Susanna Larsson
Visualiserare

Fritzi von Meissner
Arkitekt

fritzi@creamarch.com
0735-08 27 37

Emelie Sporrefält
Arkitekt MSA

emelie@creamarch.com
0735-36 59 60

Marcus Stark
Arkitekt MSA

marcus@creamarch.com
0704-26 19 63

Torbjörn Isaksson
Arkitekt

torbjorn@voten.se
0705-51 03 74

Aalto
Kontorshund

IF YOU HAVE A DREAM, CALL CREAM

BESÖKSADRESS:

Kungshöjdsgatan 1A, 411 20 Göteborg

ADRESS STOCKHOLM:

Porsvägen 24, 165 59 Hässelby